MASTERCOMP, Firma IT

  • Posted on: 24 June 2015
  • By: Formago
Kategoria: 
Adres www: 
Telefon: 
+48 61 307 04 15
Adres firmy: 
ul. Garbary 95, 61-756 Poznań

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Coraz więcej firm odchodzi od papierowych dokumentów na rzecz cyfrowych danych. Pozwala to oszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Należy jednak pamiętać, że w dobie cyfryzacji czekają na nas również nowe zagrożenia.

CO NAM ZAGRAŻA?

Pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa danych jest uświadomienie sobie zagrożeń. Jednym z nich jest oprogramowanie wirusowe. Ich ofiarą często padają komputery pracowników, którzy są zwykle mniej świadomi niebezpieczeństwa. Taka infekcja może spowodować całkowitą utratę danych. Może nam też grozić ich wyciek. Obie sytuacje wiążą się zwykle z dużymi stratami finansowymi (odzyskanie danych jest często bardzo kosztowne) jak i wizerunkowymi (szczególnie jeśli dane klientów zostaną wykradzione).
Kolejnym zagrożeniem jest awaria zasilania. Może ona spowodować utraty wszelkich niezapisanych zmian, co często oznacza konieczność tworzenia wielu dokumentów od samego początku.

JAK SIĘ ZABEZPIECZYĆ?

Warto przede wszystkim zainwestować w profesjonalną ochronę antywirusową. Dzięki temu możemy ustrzec się przed atakami hakerów oraz złośliwym oprogramowaniem – może to nam zaoszczędzić wielu kłopotów.
Wdrożenie awaryjnego systemu zasilania pozwoli uchronić nasz sprzęt przed negatywnym wpływem zakłóceń sieci energetycznej, da nam również czas na zapisanie danych w przypadku całkowitego braku zasilania.
Wdrożenie systemu kopii zapasowych znacząco zniweluje koszty przy konieczności odzyskania utraconych danych.
Aby jednak wdrożone przez nas zabezpieczenia były skuteczne, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów Mastercomp, którzy będą sprawowali pieczę nad naszym bezpieczeństwem. Współpraca z firmą IT może okazać się o wiele mniej kosztowna niż borykanie się ze skutkami utraty danych.